Chcesz oryginalne wnętrze? Postaw na klasykę

wołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód.

Chcesz oryginalne wnętrze? Postaw na klasykę Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Klasyka we współczesnym wnętrzu

W największym skrócie można powiedzieć, że styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód. Wywodzi się on z XVIII-wiecznego klasycyzmu będącego odpowiedzią na frywolne rokoko. Obecnie za wnętrza klasyczne uznajemy także te nawiązujące do biedermeieru, zaaranżowane w stylu angielskim czy eklektycznym. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Sztukateria ? predyspozycje do pracy w tym zawodzie

Dość prostym zadaniem byłoby wymienienie kilkudziesięciu zawodów, ponieważ współczesny świat jest na tyle rozwinięty, że w ostatnich latach powstało mnóstwo sposobów na zarabianie pieniędzy, a te powstałe wiele lat temu nadal się nie przedawniły. Dobrym przykładem tego drugiego przypadku jest sztukateria, a więc gipsowe ozdoby na ścianach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Osoba specjalizująca się w tym zakresie powinna posiadać szeroką wiedzę w dziedzinie techniki budowlanej, ale także sztuki rzeźbiarskiej, ponieważ sztukateria powstała na bazie tych dwóch dziedzin. Żeby tworzyć solidną sztukaterię niezbędne są wyjątkowe zdolności manualne oraz cierpliwośc, więc z pewnością nie jest to praca dla każdego człowieka.


Klasycyzm - definicja

Nazwa klasycyzm oznacza w architekturze nawiązanie do architektury klasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycystycznej jest natomiast błędem, gdyż mianem neoklasycyzmu określa się klasycyzujące tendencje od końca XIX wieku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm