Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi?

ające. Wszystko zależy od tego jakiego gatunku robactwo zalęgło się w twoim domu. Inaczej walczy się z mrówkami, inaczej z karaluchami, a inaczej z pluskwami. Te ostatnie są chyba najgorsze ze wszystkich - ich obecność odkryjesz z

Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi?

Jak walczyć z pluskwami?

Środki chemiczne zwalczające owady to najlepszy sposób na to, by sobie poradzić z problemem. Jednak nie zawsze te dostępne w marketach będą wystarczające. Wszystko zależy od tego jakiego gatunku robactwo zalęgło się w twoim domu. Inaczej walczy się z mrówkami, inaczej z karaluchami, a inaczej z pluskwami. Te ostatnie są chyba najgorsze ze wszystkich - ich obecność odkryjesz zapewne w środku nocy, wcześniej zastanawiając się skąd masz tyle czerwonych śladów na ciele. Alergia jakaś, meszki, czy inne komary? Zapal w nocy światło, a więcej już nie zaśniesz. Żeby wygrać z pluskwami nastaw się na walkę długą lub spore koszty. Tutaj warto poszukać specjalistów od dezynsekcji!


Karaluchy - z Wikipedii

Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis, przestarzałe z tur. ? karakon) ? owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe.

Długość do 3 cm. Ubarwienie czerwone do czarno-brązowego. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka, u samic jedynie zalążki skrzydeł. Długie czułki.

Samica składa 14-16 jaj w kokonie, ich rozwój w temp. pokojowej trwa ok. 279 dni. Wszystkożerne ? są jednymi z niewielu zwierząt zdolnymi do strawienia keratyny ? białka włosa (tak samo jak mole włosienniczki posiadają keratynazę ? dzięki której możliwe jest trawienie keratyny). Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby.

Wykazują cechy stadne. Rozpoznają się wzajemnie dzięki specyficznemu wydzielanemu zapachowi. Podążają chaotycznie w miejsca, gdzie są już inne osobniki. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaluch


Bezpieczna dla otoczenia dezynsekcja

Bezpieczną dla otoczenia dezynsekcją jest taka, która została dostosowana do wrażliwości roślin na użyte w trakcie dezynsekcji środki chemiczne. Firma przeprowadzająca dezynsekcję powinna także pamiętać o tym, żeby po terenie, na którym jest przeprowadzana nie biegały żadne psy, ani inne zwierzęta mogące zatruć się rozsypywanymi gdzieniegdzie trutkami. Będzie starała się także zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców domu, w którym przeprowadzana jest dezynsekcja, dlatego przed ich powrotem do domu dokładnie przewietrzą wszystkie pomieszczenia i zmyją wszystkie podłogi. Użyją także środków zapachowych pochłaniających drażniące zapachy. Koszty przeprowadzonej dezynsekcji będą uzależnione od rodzaju użytych środków.