Jak sprzątać szybciej?

łyżwach, czy też budowanie bałwanów i zabawę śnieżkami. Jednakże, dorośli widzą to trochę inaczej. Podczas zimy konieczne jest szczególne dbanie o czystość okolicy. Wiąże się to bowiem z bezpieczeństwem nie tylko właściciela oczys

Jak sprzątać szybciej?

Zimowe porządki

Zima wielu kojarzy się bardzo przyjemnie i sympatycznie. Szczególnie dzieci mają z nią bardzo dobre skojarzenia, ponieważ przywodzi ona im na myśl jazdę na sankach, na łyżwach, czy też budowanie bałwanów i zabawę śnieżkami. Jednakże, dorośli widzą to trochę inaczej. Podczas zimy konieczne jest szczególne dbanie o czystość okolicy. Wiąże się to bowiem z bezpieczeństwem nie tylko właściciela oczyszczanego obiektu, ale również i innych przechodniów. Chodniki trzeba odśnieżać, żeby ktoś się nie poślizgnął i nie wywrócił, a ulice, żeby samochody nie wpadały w poślizg. Co jest również ważne zimą to odśnieżanie dachów. To jest bardzo ważny aspekt porządków w czasie zimy. Odśnieżanie dachów to konieczność, absolutna konieczność, ponieważ gromadzące się pokłady śniegu na dachu stanowią ogromne zagrożenie. Jest ono tak ogromne, że może spowodować zawalenie się dachu i poważny wypadek dla tych, którzy pod tym dachem się właśnie znajdują. Ważne jest systematyczne odśnieżanie. Trzeba cały czas dbać o to, żeby pokrywa śnieżna nie była zbyt duża zbyt ciężka. Tym bardziej ma to ogromne znaczenie przy dużych opadach śniegu, kiedy ta pokrywa systematycznie się powiększa.


Definicja dywanu

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy


Japońska ubikacja kucana

Ubikacja ta ma nieco inny kształt ? kuca się na podłodze, a instalacja mieści się między nogami (jest węższa). Osoba kuca twarzą do spłuczki.

Ten typ ubikacji może stanowić duże zaskoczenie dla osób z kręgu kulturowego, gdzie nie jest spotykany, a gdzie używa się ubikacji siadanych w postaci muszli klozetowej z sedesem. Może też być dla nich trudna w użyciu, szczególnie w środkach komunikacji, jak pociąg czy statek. Brytyjczycy zwykli nazywać je z przekąsem ubikacjami "stój i załatwiaj" (ang. Stand & Deliver).

W związku z podnoszonym argumentem za zdrowotnym aspektem wypróżniania w pozycji kucanej opracowano specjalne przejściówki, stojaki dostawiane do tradycyjnej muszli klozetowej, pozwalającej na korzystanie z dobrodziejstw tej postawy korzystania z ubikacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana