Kiedy trzeba iść do psychiatry?

ywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszy

Kiedy trzeba iść do psychiatry?

Konsultacje psychiatryczne na różnych oddziałach

Opieka psychiatryczna w szpitalach sprawowana jest zarówno nad pacjentami oddziałów psychiatrycznych, jak i nad osobami przebywającymi na innych oddziałach. Dzieje się tak dlatego, że również osoby ciężko chore, które chociaż nie posiadają żadnych zaburzeń psychicznych, mogą jednak popaść w depresję z powodu swoich fizycznych objawów. Wobec tego na wszystkich oddziałach szpitalnych prowadzone są zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychiatryczne. Pozwalają one nie tylko na wspieranie osób ogólnie chorych, ale też na diagnozowanie poważnych chorób psychiatrycznych. Osoby cierpiące z tego powodu będą wymagały długotrwałej pomocy psychiatrycznej, podobnie jest z osobami ciężko chorymi fizycznie.


Leczenie osób uzależnionych od Internetu

Leczenie osób posiadających różne uzależnienia może być bardzo trudne i prowadzone jest przez psychologów oraz psychiatrów. Coraz częściej występującym współcześnie uzależnieniem jest uzależnienie od telewizji. Może się ono wydawać mało groźne, ale potrafi być uciążliwe dla samej osoby uzależnionej, oraz dla jej rodziny. Innym rodzajem uzależnienia jest uzależnienie od Internetu, które potrafi czasami doprowadzać do naprawdę dramatycznych zdarzeń obserwowanych w rodzinach. Wciąż niepokojącym zjawiskiem pozostaje wzrastająca liczba osób uzależnionych od alkoholu czy narkotyków. Leczenie niektórych z takich osób odbywa się w prywatnych, zamkniętych, a nawet strzeżonych ośrodkach i wymaga przyjmowania odpowiednich leków.


Terapia przeznaczona dla rodzin osób nieuleczalnie chorych

Osoby nieuleczalnie chore mogą czasami wymagać opieki psychiatrycznej. Dzięki temu łatwiej im będzie radzić sobie z trudami codziennego życia i pogodzić się z własną chorobą. Dlatego takie osoby mogą uczestniczyć zarówno w terapiach indywidualnych, jak i grupowych. Również rodziny osób nieuleczalnie chorych mogą uczestniczyć w płatnych terapiach rodzinnych, podczas których będą uczyły się, w jaki sposób postępować z niepełnosprawnym członkiem rodziny. Natomiast sama osoba chora podczas terapii indywidualnej będzie mogła wypowiedzieć wszystkie swoje uczucia i obawy oraz otrzymać odpowiednie leki psychotropowe. Odbywana terapia grupowa będzie jej pomagała w nawiązywaniu kontaktów z osobami pozostającymi w podobnej sytuacji.