Kwestia stomatologii, fakty i mity

ją codziennie bardzo wielu pacjentów, jednak sama obsługa dużej poradni dentystycznej musi być bardzo dobrze zorganizowana. Dlatego przyjmują w niej naprawdę dobrzy specjaliści z praktycznie wszystkich dziedzin stomatologiczny

Kwestia stomatologii, fakty i mity

Specjaliści przyjmujący w dużej poradni dentystycznej

Prowadzenie dużej poradni dentystycznej rządzi się swoimi prawami. Trzeba przyznać, że duże poradnie dentystyczne przyjmują codziennie bardzo wielu pacjentów, jednak sama obsługa dużej poradni dentystycznej musi być bardzo dobrze zorganizowana.

Dlatego przyjmują w niej naprawdę dobrzy specjaliści z praktycznie wszystkich dziedzin stomatologicznych, a wobec tego duża poradnia dentystyczna musi posiadać bardzo dobry system kolejkowania, aby pacjenci nie musieli zbyt długo czekać na wykonanie u nich jednej z usług dentystycznych. Osoby pracujące w rejestracji starają się w bardzo sprawny sposób obsługiwać wszystkich pacjentów i stwarzają im możliwość korzystania z różnych form rejestracji do dentysty.


Wikipedia o profilaktyce próchnicy

Profilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoza), wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

Mikrobiolodzy z UCLA School of Dentistry w listopadzie 2011 ogłosili, iż opracowali płukankę do ust zawierającą STAMP (ang. specifically targeted anti-microbial peptides) o symbolu C16G2, dobrze rokującą jeśli chodzi o eliminację S. mutans (bez wpływu na bakterie saprofityczne) i zapobieganie próchnicy1. Jest to pierwsze tego typu celowane działanie na świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów


Wikipedia o lekarzach dentystach

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta