Męski temat

, że kierowca nie dba o swój samochód. Często uderza w różne przeszkody znajdujące się na drodze, co powoduje powstawanie wgnieceń w zderzaku. Niewielkie wgniecenia w zderzaku mogą być naprawiane przez samego kierowcę, jednak powa

Męski temat

Naprawa zderzaka w samochodzie

Uszkodzenia zderzaka są poważnymi awariami samochodowymi. Zwykle do awarii zderzaków dochodzi w czasie wypadków drogowych oraz wskutek tego, że kierowca nie dba o swój samochód. Często uderza w różne przeszkody znajdujące się na drodze, co powoduje powstawanie wgnieceń w zderzaku. Niewielkie wgniecenia w zderzaku mogą być naprawiane przez samego kierowcę, jednak poważniejsze awarie zderzaka wymagają interwencji mechanika. W przeciwnym razie kierowca nie będzie mógł korzystać ze swojego samochodu. Natomiast sama wymiana zderzaka może wymagać użycia specjalistycznego sprzętu i pozostawienia samochodu na dłużej w warsztacie. Jednak wydaje się, że jeżeli kierowca bardzo lubi swój samochód, to warto naprawiać go po każdego rodzaju awarii.


Rozrusznik elektryczny

Rozrusznik ? urządzenie do uruchamiania silnika spalinowego. Najczęściej stosowanymi są rozruszniki elektryczne, choć spotyka się też pneumatyczne, jak i małe silniki spalinowe.

Rozrusznik elektryczny to silnik prądu stałego, który służy do obracania wału korbowego silnika i nadawania mu odpowiedniej prędkości obrotowej, przy której silnik może rozpocząć samodzielną pracę.

Rozrusznik elektryczny silnika spalinowego jest odbiornikiem pobierającym najwięcej energii elektrycznej z akumulatora, lecz tylko w krótkich okresach podczas uruchamiania silnika. Pobór prądu w chwili uruchamiania silnika w samochodach osobowych wynosi 200-600 A. W zależności od rodzaju pojazdu moc rozrusznika wynosi 0,4-10 kW.

Aby rozrusznik spełniał swe zadania, musi pokonać opory, na które składają się:

sprężanie czynnika roboczego w cylindrach,
zasysanie mieszanki paliwowej (lub powietrza),
tarcie tłoków o powierzchnie cylindrów,
tarcie w łożyskach wału silnika,
opory związane z pracą mechanizmów pomocniczych.

Na czas rozruchu wirnik rozrusznika zostaje sprzęgnięty z kołem zamachowym silnika za pomocą przekładni zębatej. Rozrusznik powinien zapewnić minimalną prędkość obrotową silnika, przy której może on rozpocząć samodzielną pracę. Prędkość rozruchowa silnika wynosi 40-100 obr/min w przypadku czterosuwowych silników z zapłonem iskrowym, a 100-200 obr/min w silnikach z zapłonem samoczynnym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozrusznik_silnika_spalinowego


Egzamin na prawo jazdy

Wyrabianie prawa jazdy jest obecnie bardzo często praktykowane. Dzieje się tak dlatego, że stale przybywa osób zainteresowanych posiadaniem prawa jazdy. Muszą one jednak przed wydaniem im prawa jazdy odbyć odpowiedni kurs, który zakończony zostanie odpowiednim egzaminem. Dlatego zdobycie prawa jazdy nie jest takim łatwym zadaniem i musi wiązać się z poniesieniem pewnych kosztów finansowych oraz sporym zaangażowaniem ze strony kursanta. W przeciwnym razie będzie miał on problem ze zdobyciem prawa jazdy. Czasami zdarza się również, że dopiero po odebraniu prawa jazdy nowy użytkownik dróg dokonuje zakupu samochodu. Na szczęście może korzystać z pomocy fachowców w dziedzinie motoryzacji, którzy pomogą mu w dokonaniu wyboru najlepszego dla niego samochodu.