O czystych i brudnych dywanach

warsztatowy z możliwością wsysania płynów. Sam mam trochę doświadczeń z prania dywanu. Mam taki bardzo ładny dywan z IKEA - taki w geometryczne czarne i białe wzory. Kiedy jest czysty wygląda naprawdę znakomicie. Niestety moje

O czystych i brudnych dywanach pranie kanap wrocław

O dywanów praniu

Próbowaliście kiedyś prać dywan?

Jest z tym bardzo dużo fatygi. Pół biedy jeśli ma się możliwość wypożyczenia specjalnego odkurzacza albo posiada się odkurzacz warsztatowy z możliwością wsysania płynów.

Sam mam trochę doświadczeń z prania dywanu. Mam taki bardzo ładny dywan z IKEA - taki w geometryczne czarne i białe wzory. Kiedy jest czysty wygląda naprawdę znakomicie. Niestety moje koty i pies dbają o to żeby go regularnie ubrudzić.

Tak więc jak tylko pogoda sprzyja to wynoszę dywan na zewnątrz i rozkładam na podjeździe. Po dokładnym oczyszczeniu czas na wiadro ze środkiem do czyszczenia - kilkanaście minut ze szczotką i dywan wyprany. Teraz wkracza odkurzacz - ma bestia niezłe ssanie. Tak więc po około godzinie ciężkiej roboty dywan wygląda jak nowy. Musi mieć tylko czas żeby wyschnąć...


Sprzątanie na zlecenie- można ekologicznie!

Czy w przy sprzątaniu komercyjnym można stosować niechemiczne środki czystości? Myślę, że można, a nawet byłoby to wskazane przy sprzątaniu np. szkół i przedszkoli, gdzie nasze pociechy przebywają sporo czasu.

Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba wydezynfekować: toaleta itd. Jednak nie ma potrzeby traktowania tymi samymi środkami podłogi w korytarzu czy w kuchni- tutaj wystarczy ocet z sokiem z cytryny i trochę naturalnego płynu. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby totalnie zrezygnować z chemii przy sprzątaniu na zlecenie.


Definicja umywalki

Umywalka ? element wyposażenia łazienki, służący do mycia rąk i twarzy (rzadziej innych części ciała, czy prania). Urządzenie to składa się najczęściej z płytkiego naczynia i powierzchni odkładczej. Najczęściej wykonane jest z ceramiki - rzadziej stosowane materiały to: szkło, kamień naturalny, żeliwo, tworzywa sztuczne, stal nierdzewna). W dolnej części misy znajduje się otwór odpływowy - często, choć nie zawsze, połączony z otworem przelewowym. Zasilanie umywalki w wodę bieżącą odbywa się za pomocą baterii umywalkowej. Odpływ wody następuje przez zawór odpływowy zamykany korkiem, korkiem automatycznym lub korkiem z systemem "klik-klak" (click-clack).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Umywalka