Ortopedzi - nie czekaj w kolejce do NFZ

ś urazom ortopedycznym i liczą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny,

Ortopedzi - nie czekaj w kolejce do NFZ

Okres oczekiwania na przyjęcie w prywatnym gabinecie ortopedycznym

Prowadzenie praktyki ortopedycznej może być bardzo opłacalne z racji tego, że ludzie często ulegają jakimś urazom ortopedycznym i liczą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny, a w tygodniu do osiemnastej czy dwudziestej. Okres oczekiwania na wizytę w prywatnym gabinecie jest najczęściej krótki, a w niektórych przypadkach można zostać przyjętym nawet tego samego dnia. Zapisy do prywatnego gabinetu ortopedycznego mogą być prowadzone przez samego lekarza lub przez towarzyszącą jemu pielęgniarkę. Taka pielęgniarka od razu stara się zdobyć informacje na temat urazu nowego pacjenta.


Rehabilitacja ortopedyczna osób leżących

Wszystkie osoby w jakimś stopniu niepełnosprawne powinny być poddawane rehabilitacji ortopedycznej. Taka rehabilitacja odbywana w państwowych przychodniach może być wspomagana przez wizyty u wybitnych specjalistów lub prywatną rehabilitację ortopedyczną świadczoną w warunkach domowych. Podobnej rehabilitacji ortopedycznej muszą być poddawane osoby nieuleczalnie chore, które ze względu na swój stan nie mogą za bardzo wychodzić z domu, żeby móc w ten sposób ćwiczyć poszczególne mięśnie i stawy. Szczególne znaczenie trzeba przyznać rehabilitacji osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich oraz osób leżących. Może być ona prowadzona jedynie przez specjalistów. Nawet najbliżsi muszą uważać z wykonywaniem ćwiczeń u osób z głęboką niepełnosprawnością.


Prywatna opieka ortopedyczna nad osobami z pospolitymi urazami

W okresie zimowym do lekarzy często trafiają osoby, które uległy jakimś urazom ortopedycznym. Najczęstszymi urazami ortopedycznymi występującymi w okresie zimowym są zwichnięcia i złamania nóg oraz towarzyszące im zwichnięcia rąk czy urazy bioder. Powrót do zdrowia po niewielkim złamaniu nie jest taki trudny, wymaga jednak od osoby chorej pewnego wysiłku włożonego w proces rehabilitacji. Dzięki ćwiczeniom złamanej kończyny wykonywanym już po zdjęciu gipsu może ona dużo szybciej wrócić do pełnej sprawności. Bardzo często osoby, które zostały poszkodowane w jakimś wypadku, do którego doszło w okresie zimowym, korzystają z prywatnej opieki ortopedycznej. Dzięki temu nie muszą spędzać długich godzin w kolejce do lekarza.