Sport to zdrowie. Jak się suplementować

owe dzielą się na różne rodzaje i typu ze względu na przykład na zawartość białka, czy obecność innych składników. I tak mamy kazeinę, białka wołowe, hydrolizaty białek jajecznych oraz izolaty serwatkowe. Dla sportowców poleca się

Sport to zdrowie. Jak się suplementować Czyste białka są ważne przy treningu. Poleca się używać wraz z innymi suplementami, aby osiągnąć odpowiedni efekt treningu.

Klasyfikacja suplementów białkowych

Odżywki i suplementy białkowe dzielą się na różne rodzaje i typu ze względu na przykład na zawartość białka, czy obecność innych składników. I tak mamy kazeinę, białka wołowe, hydrolizaty białek jajecznych oraz izolaty serwatkowe. Dla sportowców poleca się stosować kilak rodzajów odżywek, aby jak najbardziej kompleksowo zapewniać organizmowi dostęp do różnych frakcji białek i aminokwasów.

Oprócz tego niektóre odżywki mają w sobie dodatkowe składniki. Są odżywki białkowo- węglowodanowe, które powinny być przyjmowane po treningu w celu przyspieszenia regeneracji oraz odżywki zawierające rożne frakcje białek, tzw. matriksy białkowe.


Dieta i ruch

Zdrowa dieta przy aktywnym trybie życia to bardzo istotna rzecz, bez niej możemy do woli biegać, pływać czy ćwiczyć, a i tak nie zauważymy większej różnicy w tym jak wyglądamy. Wiele klubów sportowych oferuje układanie diety wraz z treningami personalnymi. Można tez udać się do dietetyka na własną rękę i poprosić go o ułożenie diety dla nas.

Istnieje tez możliwość ułożenia diety łączonej, tak aby oboje partnerzy mogli gotować razem i jeść te same posiłki. Taka opcja jest świetna, gdy oboje partnerzy ćwiczą, lub gdy tylko jeden żyje aktywnie. Tak dopasowana dieta nie spowoduje problemów z przygotowywaniem wspólnych posiłków. Jest tylko jedna zasada, należy się tej diety trzymać i nie podjadać!


Ćwiczenie- martwy ciąg

Martwy ciąg jest jednym z podstawowych ćwiczeń kulturystycznych, pozwalającym przygotować ciało, a zwłaszcza plecy i nogi, do dużych obciążeń. Osobom które dopiero zaczynają ćwiczenia kulturystyczne zaleca się wykonywanie martwego ciągu stosunkowo małym obciążeniem (to znaczy takim, które pozwoli im wykonać 15?20 powtórzeń w serii) ze względu na duże obciążenie kręgosłupa i nóg oraz ryzyko odniesienia kontuzji spowodowane wykonywaniem ćwiczenia nieprawidłowo technicznie.

Martwy ciąg jest jednym z bojów w trójboju siłowym. Podnoszenie dużych obciążeń w martwych ciągach świadczy o ogólnej dobrej kondycji fizycznej i dużej sile ćwiczącego, ponieważ przy wykonywaniu tego ćwiczenia zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy.

Martwy ciąg jest jedną z konkurencji zawodów siłaczy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwy_ciąg