Wracamy do pełni sił

a który składa się: Powszechność ? każdy ma prawo do rehabilitacji, niezależnie od rozpoznania, wieku i rokowania. Wczesność (zapoczątkowania) ? powinna być rozpoczęta jak najwcześniej. Kompleksowość ? działanie prowadzone pr

Wracamy do pełni sił sprzęt rehabilitacyjny kraków

Polski model rehabilitacji. Cytat z Wikipedii

Polska szkoła rehabilitacji zaproponowała tzw. model rehabilitacji (jego twórcami są m.in. Marian Weiss i Aleksander Hulek), na który składa się:

Powszechność ? każdy ma prawo do rehabilitacji, niezależnie od rozpoznania, wieku i rokowania.
Wczesność (zapoczątkowania) ? powinna być rozpoczęta jak najwcześniej.
Kompleksowość ? działanie prowadzone przez zespół specjalistów kierowane na wszystkie sfery pacjenta (fizyczne, psychiczne, duchowe, zachowania społeczne itd.) przy użyciu wielu terapii i technik.
Ciągłość ? rehabilitacja jest procesem ciągłym, rozpoczęty proces rehabilitacji jest kontynuowany do zakończenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Kilka informacji o fizjoterapeutach z Wikipedii

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys. osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna). Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta


Czym jest orteza? Wikipedia wyjaśnia

Orteza (od ortopedyczna proteza) ? aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy. Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne).Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza