Z wizytą w dentystycznym piekle

szystkich, którzy chcą mieć białe i lśniące zęby. niestety kamień zbiera się naturalnie na naszym uzębieniu w trakcie codziennego spożywania pokarmów i płynów. Jak wiadomo kwas rozpuszcza kamień, jednak raczej nikt nie stosuje np.

Z wizytą w dentystycznym piekle dentysta brenna
Zęby to jedna z ważniejszych kwestii o które powinno się dbać. Trzeba zatem poszukać stomatologa, np. i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to zmora wszystkich, którzy chcą mieć białe i lśniące zęby. niestety kamień zbiera się naturalnie na naszym uzębieniu w trakcie codziennego spożywania pokarmów i płynów. Jak wiadomo kwas rozpuszcza kamień, jednak raczej nikt nie stosuje np. octu do pozbycia się go z zębów.

Zamiast tego w gabinetach dentystycznych można skorzystać z gamy usług usuwających kamień nazębny w prosty i szybki sposób. Jedną z najpopularniejszych metod jest skaling. Czyli krótko mówiąc mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą specjalnego narzędzia. Nowsze skalery są ultradźwiękowe. Oprócz metod mechanicznych dentysta może przepisać specjalną płukankę, która należy stosować regularnie, aby uzyskać odpowiedni efekt usuwania kamienia.


Prywatne leczenie zębów

Prywatnie czy publicznie? Leczenie u dentysty może być drogie w prywatnych przychodniach dlatego część ludzi korzysta z publicznej opieki zdrowotnej. Ma to jednak swoje wady, często dentyści obsługujący klientów z kasy chorych mają przestarzały sprzęt, a lista dofinansowanych zabiegów i materiałów jest dość mała.

Licząc na leczenie w najnowszych standardach niestety trzeba udać się do dobrej prywatnej poradni dentystycznej. Co prawda wydamy więcej, ale w perspektywie czasu oszczędzimy sobie na kolejnych wizytach i prawdopodobnie bólu. Oczywiście są wyjątki od reguły w obu przypadkach.


O protetyce

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna